Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Program dla terenów po PGR-ach i zakażenia koronawirusem. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. P. Getka

– Tereny popegeerowskie to jedno z wielkich zaniedbań gospodarczych po 1989 roku – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Ruszyła trzecia edycja Programu Inwestycji Strategicznych. – Skierowana jest właśnie do takich gmin – dodał wojewoda.

Nasz rząd podjął tę rękawicę i rozpoczął działania na rzecz poprawy sytuacji mieszkańców tych obszarów, które były związane z PGR-ami. W ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przekazaliśmy pierwszą transzę takich środków i teraz w ramach Programu Inwestycji Strategicznych przekazaliśmy drugą transzę dedykowaną gminom popegeerowskim.

W naszym regionie z programu dofinansowanych zostanie 139 inwestycji na łączną kwotę ponad 300 mln. zł. Program zakłada zaledwie 2% wkład własny gmin.

– Rośnie liczba zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach – zauważył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Jednocześnie wojewoda podkreślił, że obecnie nie ma powodu do niepokoju.

Kluczowe będzie to, czy liczba zakażeń przekłada się na obłożenie służby zdrowia, czyli zajętość łóżek w szpitalach. Na razie nie obserwujemy zjawisk, które by były groźne, czy sygnalizowały jakąś niepokojącą tendencję. Służby odpowiednie muszą się temu przyglądać, analizować i podejmować stosowne decyzje.

W ubiegłym tygodniu dzienna liczba zakażeń kornawirusem wahała się w naszym regionie od 31 do 39 przypadków, jedna osoba zmarła. W tym tygodniu dziennie rejestrowano od 59 do 73 nowych zakażeń. Nie było żadnego zgonu spowodowanego zachorowaniem na COVID-19.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Artur Chojecki
Jak spędzić bezpieczne wakacje? „Studzimy nieprzewidziane sytuacje i przekazujemy wiedzę”

Wpływamy na bezpieczeństwo latem - pod takim hasłem w Olsztynie odbyły się warsztaty dla młodzieży. Oprócz wykładów, uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem oraz nauczyć zasad...

Zamknij
RadioOlsztynTV