Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak spędzić bezpieczne wakacje? „Studzimy nieprzewidziane sytuacje i przekazujemy wiedzę”

Fot. D. Grzymska

Wpływamy na bezpieczeństwo latem – pod takim hasłem w Olsztynie odbyły się warsztaty dla młodzieży. Oprócz wykładów, uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem oraz nauczyć zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy.

Organizator spotkania Maciej Rokus, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw bezpieczeństwa przyznaje, że stawia przede wszystkim na zajęcia praktyczne.

Nie wszystkie kąpieliska są strzeżone. Ludzie przyjeżdżają w różne miejsca. Chcemy ostudzić różnie nieprzewidziane sytuacje, przekazać odpowiednią wiedzę, pokazać sprzęt i wtedy bezpiecznie pływać i nurkować.

00:00 / 00:00

Jednym z prelegentów warsztatów był prof. Aleksander Skalij, dyrektor Instytutu Sportu i Kultury Fizycznej, który zwracał uwagę na fakt, że każdego roku, mimo kampanii informacyjnych, tonie wielu młodych ludzi.

Przyczyn jest wiele, ale najczęściej do tragedii doprowadza brak wyobraźni.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Podczas spotkania młodzież wysłuchała wykładu dr Joanny Stojer-Polańskiej, ekspertki kryminalistyki i kryminologii, która przestrzegała przed zagrożeniami w sieci.

Osoby bliskie trzeba informować gdzie jesteśmy, żeby nie doszło do zaginięcia. Zawsze trzeba mieć przy sobie możliwość wezwania pomocy, poinformowania innych i znać czynniki ryzyka bycia ofiarą przestępstwa.

00:00 / 00:00

Fot. D. Grzymska

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał, że służby pełną parą przygotowują się do zabezpieczenia wypoczynku dorosłych i dzieci.

Służby są w gotowości, żeby obsłużyć wzmożony ruch turystów i mieszkańców regionu, którzy latem zechcą korzystać z licznych atrakcji dostępnych na Warmii i Mazurach. Do najważniejszych atrakcji regionu należy woda, stąd ta konferencja i warsztaty dla młodzieży.

00:00 / 00:00

Warsztaty zorganizowali Urząd Wojewódzki i Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty.

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, bezpieczeństwo, woda, kryminalistyka, konferencja, jeziora, lato, Artur Chojecki, Bezpieczne wakacje, Maciej Rokus, Instytut Sportu i Kultury Fizycznej
Szkoły z regionu wśród laureatów programu Aktywni Błękitni

Siedem szkół podstawowych z regionu znalazło się w gronie laureatów trzeciej edycji programu „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: uczniowie SP nr 6...

Zamknij
RadioOlsztynTV