Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Prezydent: Jestem w kontakcie z biznesem, również turystycznym, by móc wprowadzać kolejne rozwiązania pomocowe

Fot. Marek Lewiński

Prezydent Andrzej Duda zachęca przedstawicieli branży turystycznej do korzystania z założeń tarczy antykryzysowej. Mówił o tym w Iławie po spotkaniu z kadrą menadżerską jednego z hoteli położonych nad samym brzegiem Jezioraka.

W Iławie prezydent Duda rozmawiał z Katarzyną Zielińską, menadżerką Hotelu Port 110. – Dowiedziałem się, że rezerwację już są, a klienci chętnie wynajmują miejsca hotelowe, a także miejsca w marinie. Zainteresowanie jest ogromne – mówił Andrzej Duda.

– Właściciele skorzystali z tarczy antykryzysowej i dzięki temu ustało się utrzymać miejsca pracy – dodał prezydent. Podkreślał, że dzięki temu nikt z etatowych pracowników nie stracił pracy. – To bardzo dobra wiadomość – mówił.

Prezydent Duda wyraził przekonanie, że pandemia koronawirusa może spowodować wzmożony ruch w polskiej turystyce. Powoływał się też na rozmowy, które przed południem przeprowadził w Krynicy Morskiej.

Podczas spotkania prezydent radził, by korzystać z dostępnych form wsparcia, a tych, którzy czekają na tę pomoc, prosił o cierpliwość.

Niezależnie od tego jak działają ministrowie i premier, czyli rząd, ja także jestem w bieżącym kontakcie z biznesem, również z biznesem turystycznym po to, by gdy zajdzie taka potrzeba wprowadzać kolejne rozwiązania czy modyfikować te, które istnieją, by ta pomoc była jak najskuteczniejsza, jak najlepsza

– mówił.

00:00 / 00:00

Prezydent Duda stwierdził również, że możliwe są kolejne rozwiązania lub modyfikacje już istniejących w ramach tarczy antykryzysowej.

Andrzej Duda odwiedził również firmę Haber Yachts w Nowym Mieście Lubawskim i spotkał się z jej pracownikami. Podziękował im za ich pracę; podkreślił, że w ten sposób reprezentują ojczyznę. „Mnóstwo tych łódek pływa po świecie. Przynoszą nam chlubę” – powiedział Andrzej Duda.

Fot. Marek Lewiński

Autor: M. Lewińśki/PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port, Iława, turystyka
Prezydent i premier na budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną. „Inwestycja wzmocni polską suwerenność i niezależność”

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk odwiedzili plac budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. - Kanał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV