Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Fot. PAP / Leszek Szymański

Resorty kultury, spraw wewnętrznych, aktywów państwowych oraz rozwoju i technologii od dziś mają nowych gospodarzy. Trzy dni temu nazwiska ministrów przedstawił premier Donald Tusk. Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów.

W związku ze startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ze stanowisk zrezygnowali Bartłomiej Sienkiewicz, Marcin Kierwiński, Borys Budka oraz Krzysztof Hetman. Z rąk prezydenta akty powołania odebrali Hanna Wróblewska, Tomasz Siemoniak, Jakub Jaworowski oraz Krzysztof Paszyk. W tym gronie znalazło się dwóch polityków i dwóch ekspertów.

Premier Donald Tusk powiedział, że kolejne zmiany w rządzie właśnie w tym kierunku będą zmierzać. Jak mówił, w rządzie powinno pracować możliwie wiele ludzi, którzy nie są związani wyłącznie z polityką.

Tomasz Siemoniak będzie zarówno ministrem spraw wewnętrznych, jak i ministrem koordynatorem służb specjalnych.

Mam bezgraniczne zaufanie do pana ministra Siemoniaka i dlatego nie waham się powierzyć mu obu funkcji

– powiedział premier.

Dodał, że obecna sytuacja w Polsce i na naszych granicach każe wzmocnić rząd i służby i jeszcze lepiej koordynować działania wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju. Zdaniem Donalda Tuska, doświadczenie Tomasza Siemoniaka wyniesione z ministerstwa obrony także się przyda.

Fot. PAP / Leszek Szymański

Fot. PAP / Leszek Szymański

Zmiany w rządzie. Premier podał nazwiska nowych ministrów

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

Więcej w prezydent, rada ministrów, Andrzej Duda, Tomasz Siemoniak, Krzysztof Paszyk, Hanna Wróblewska
Są pierwsze decyzje elbląskich radnych

Podczas sesji elbląscy radni wybrali składy komisji miejskich i ustalili wysokość pensji prezydenta miasta. Sama sesja przebiegła bardzo sprawnie. - Mam nadzieję, że wszystkie sesje rady...

Zamknij
RadioOlsztynTV