Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Są pierwsze decyzje elbląskich radnych

Fo. M. Rozbicka

Podczas sesji elbląscy radni wybrali składy komisji miejskich i ustalili wysokość pensji prezydenta miasta. Sama sesja przebiegła bardzo sprawnie.

– Mam nadzieję, że wszystkie sesje rady miejskiej w tej kadencji będą tak wyglądały. Pierwsza merytoryczna już 23 maja – przyznał prezydent Michał Missan.

W podobnym tonie wypowiedziała się przewodnicząca rady miasta Grażyna Kluge z Koalicji Obywatelskiej. – Rozmawialiśmy na temat składów komisji w swoim klubie, a także z radnymi PiS. Nie marnowaliśmy niepotrzebnie czasu – mówiła.

Na sesji wybrano składy sześciu komisji stałych, a także komisji skarg, wniosków i petycji oraz komisji rewizyjnej. Przewodniczącym tej ostatniej został radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowszyński. – Będziemy rozpatrywali wnioski prezydenta miasta, ale także radnych z sali sesyjnej, bo od tego jest komisja rewizyjna. Nie możemy zapominać o tej kontrolnej funkcji – powiedział Kowszyński.

Z kolei na czele komisji polityki regionalnej i spraw samorządowych ponownie będzie stał radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Pruszak. – To będzie zupełnie inna kadencja niż do tej pory. Jest wielu nowych i młodych radnych. To jest bardzo ważne, bo będą wnosić wiele świeżych pomysłów i rozwiązań – mówił.

Radni zdecydowali o wysokości wynagrodzenia prezydenta Elbląga. Jednogłośnie przyjęli maksymalne, na które pozwalają przepisy. Michał Missan będzie otrzymywał 18 486 złotych brutto, czyli tyle samo, co jego poprzednik. Ponadto, prezydentowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują: nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fo. M. Rozbicka

Fo. M. Rozbicka

Fo. M. Rozbicka

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, prezydent
Elbląg upamiętnił rocznicę zakończenia II wojny światowej

Na cmentarzu Agrykola w Elblągu odbyły się miejskie obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, wojsko oraz samorządowcy. 79 lat temu umilkły...

Zamknij
RadioOlsztynTV