Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Premiera utworu „Lawendowe” zespołu Kaymak na antenie Radia Olsztyn

Aleksandra Sawczuk i Krzysztof Sydor. Fot. K. Piasecka

Za nami radiowa premiera utworu „Lawendowe” olsztyńskiego zespołu Kaymak na antenie Radia Olsztyn.

Singiel „Lawendowe” zapowiada i promuje powstająca płytę „Cukier i Sól” nagraną w całości w legendarnym PRO Studiu przy Radiowej 24, które niedawno przeszło kompleksową modernizację. Realizatorem dźwięku jest Radosław Hrynek z Radia Olsztyn.

Zespół Kaymak tworzą: Aleksandra Sawczuk, Natalia Ciukszo, Krzysztof Sydor, Jakub Oczkowski, Łukasz Pepol i Aleksander Tippe.

– Singiel „Lawendowe” przywodzi mi na myśl najlepsze momenty końca lat dziewięćdziesiątych polskiej muzyki rozrywkowej – powiedział nasz dziennikarz Marek Lewiński, który odkrył zespół Kaymak i zaprosił muzyków do Pro Studia Radia Olsztyn.

Pierwszy raz usłyszałem „Kaymaków” na próbie, w ich salce, kilka miesięcy temu. Zrobili na mnie gigantyczne wrażenie. Stwierdziłem, że taki potencjał trzeba wesprzeć. Jestem przekonany, że płyta „Cukier i Sól”, nagrana w PRO Studiu przy Radiowej 24, namiesza nie tylko w regionalnym środowisku muzycznym, ale w całej Polsce. To nie oni potrzebują sceny. To scena potrzebuje ich.

Do utworu „Lawendowe” powstał teledysk. Nagrano go na olsztyńskich Nagórkach. Tłem dla smutnej, lirycznej opowieści o miłości stał się m.in. charakterystyczny piętrowy garaż.

Za nami radiowa premiera utworu „Lawendowe”. Wspólnie z Markiem Lewińskim utwór na antenie Radia Olsztyn zapowiedzieli Aleksandra Sawczuk i Krzysztof Sydor

Zespół Kaymak, fot. Łukasz Pepol

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko/K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, premiera, video, lawendowe, Kaymak
Gniazda w koronach drzew. W okolice Giżycka przyleciały pierwsze czaple

Do czaplińca w okolicach Kruklina przyleciały pierwsze czaple. Ptaki można podglądać w internecie. Chociaż warunki są jeszcze zmienne, to pierwsze czaple już przyleciały. Najpierw przyleciały czaple...

Zamknij
RadioOlsztynTV