Prawie 400 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 12 w regionie
Polsce w ciągu minionej doby zarejestrowano 389 zakażeń koronawirusem. Zmarł o 7 osób.
W województwie warmińsko-mazurskim zanotowano 12 zakażeń. Po dwa potwierdzono w Olsztynie, powiatach ełckim i braniewskim. Po jednym w Elblągu oraz powiatach: olsztyńskim, ostródzkim, lidzbarskim, giżyckim i działdowskim. Nie odnotowano zgonów. Na kwarantannie w regionie jest prawie 900 osób.
Sytuacja w Polsce
Nowe zakażenia, o których poinformowano w sobotę, wykryto u osób z województw:
- pomorskiego (58),
- małopolskiego (43),
- mazowieckiego (40),
- dolnośląskiego (34),
- lubelskiego (33),
- zachodniopomorskiego (31),
- śląskiego (26),
- wielkopolskiego (26),
- podkarpackiego (22),
- łódzkiego (15),
- podlaskiego (12),
- warmińsko-mazurskiego (12),
- lubuskiego (9), opolskiego (8),
- kujawsko-pomorskiego (5),
- świętokrzyskiego (4).
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na COVID-19 zmarły cztery osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – trzy osoby.
Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 890 161 zakażenia. Zmarły 75 379 osoby z COVID-19.
Autor: B.Gajlewska
Redakcja: Ł.Węglewski














![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












