Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 3 miliony złotych kary musieli zapłacić truciciele środowiska. WIOŚ podsumował rok

Fot. A. Podbielska

Ponad 2 tysiące kontroli przeprowadził w zeszłym roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie – poinformował gość Porannych Pytań Michał Kontraktowicz, zastępca wojewódzkiego inspektora.

Dokładnie było ich 2095. Kończyły się karami w przypadku 106 wyjazdów kontrolnych. Łącznie możemy mówić o karach w kwocie niespełna 3 milionów złotych.

Mieliśmy różne przypadki zanieczyszczenia np. rzeka Łyna i zakład mleczarski w jej pobliżu. Natomiast w tym przypadku idziemy w dobrym kierunku. Nasze działania powoli przynoszą zamierzony efekt w postaci planowanych inwestycji. Zakład zaczął je powoli realizować. Myślę, że niebawem wyniki będą pozytywne.

Innym przypadkiem była też oczyszczalnia ścieków w Łukcie, która zanieczyszczała lokalną rzekę.

Wygląda na to, że tam sytuacja też się poprawiła. Pewne inwestycje zostały zrealizowane, inne są planowane. Władze gminy przedstawiły plan budowy nowej oczyszczalni ścieków. Na ten moment poprawiła się tez jakość ścieków

W Porannych Pytaniach rozmawiano także o jakości powietrza na Warmii i Mazurach i zwiększeniu działań związanych z jego sprawdzaniem.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Michałem Kontraktowiczem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kary, Michał Kontraktowicz, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie
Nawet 5 tysięcy złotych kary za ogrzewanie odpadami meblowymi. Patrol antysmogowy dyżuruje całą dobę

Elbląski patrol antysmogowy działa on kilku tygodni i tropi tych, którzy zatruwają powietrze. Straż miejska nie karze za spalanie w piecach niskiej jakości opału, ale za...

Zamknij
RadioOlsztynTV