Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nawet 5 tysięcy złotych kary za ogrzewanie odpadami meblowymi. Patrol antysmogowy dyżuruje całą dobę

Fot. Archiwum RO

Elbląski patrol antysmogowy działa on kilku tygodni i tropi tych, którzy zatruwają powietrze. Straż miejska nie karze za spalanie w piecach niskiej jakości opału, ale za wrzucanie do ognia  śmieci i odpadów płyt meblowych.

Patrol antysmogowy czuwa przez całą dobę. Strażnicy sami patrolują miasto, ale są też wzywani przez obywateli. Wtedy, tak jak w przypadku dwóch elbląskich firm, interwencje kończą się mandatami. Tym razem za ogrzewanie hal resztkami mebli i ścinkami płyt wiórowych.

500 złotowy mandat za takie wykroczenie to łagodna kara. Osoby notorycznie łamiące prawo mogą trafić przed sąd i zapłacić   nawet do 5 tysięcy zł grzywny. Nie warto też nie wpuszczać kontrolerów – za to grozi więzienie.

Straż Miejska w Elblągu  przeprowadziła prawie 150  kontroli instalacji grzewczych na terenie nieruchomości, gdzie zachodziło podejrzenie spalania odpadów komunalnych. Strażnicy potwierdzili aż 48 wykroczeń i nałożyli 18 mandatów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, straż miejska, kary
Niedługo za mandat zapłacimy w radiowozie. Policjanci z Ełku już wiedzą, jak obsługiwać terminal do kart płatniczych

Policjanci drogówki z Warmii i Mazur już niedługo będą mogli przyjmować płatność za wystawiony mandat w radiowozie, przy pomocy karty bankomatowej lub kredytowej. Policjanci z Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV