Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawie 200 tysięcy przejechanych kilometrów i 10 tysięcy użytkowników. Olsztyński Rower Miejski kończy swój pierwszy sezon

Olsztyński Rower Miejski. Fot. A. Piedziewicz

Zdaniem miejskich urzędników sezon można uznać za udany. W niedzielę wieczorem stacje zostaną zdemontowane na zimę, a jednoślady schowane do magazynów.

Tuż po uruchomieniu systemu, głośno było o licznych zniszczeniach. Potem ta liczba zmalała, ale jak mówi Paweł Palczewski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie ostatecznie było około 4 tysięcy przypadków zniszczeń.

Sceptycznie na taki kształt roweru miejskiego patrzył obecny radny, a niedawno jeszcze olsztyński oficer rowerowy Mirosław Arczak. Jego zdaniem, projekt zasłużył na szkolną „czwórkę z minusem”. Jak jednak dodaje, przyniósł też sporo ważnych informacji, jak na przykład najpopularniejsze trasy, czy miejsca, w których warto stworzyć nowe stacje.

Od uruchomienia Olsztyńskiego Roweru Miejskiego pod koniec lipca tego roku użytkownicy korzystali z niego ponad 60 tysięcy razy.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, turystyka, rower, rekreacja
Utrudnienia na trasie Olsztyn-Wójtowo. Trwa montaż oznakowania na DK 16

Dziś i jutro możliwe utrudnienia na drodze nr 16 w okolicach Wójtowa. Drogowcy montują nowe oznakowanie. Utrudnienia są związane z koniecznością ustawienia nowych znaków drogowych. Te...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV