Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prawidłowy oddech – rozjaśnia umysł i cerę

Fot. Pixabay.com

Oddychając w sposób właściwy jesteś w stanie poprawić wygląd skóry, zniwelować stres, poprawić jakość snu – podkreśla instruktorka jogi Esther Nagle. Oddychanie wydaje się być czynnością tak oczywistą, że nie przywiązujemy do niego wagi, a to błąd.

Opanowanie właściwej sztuki oddychanie może zmienić nasze życie. Właściwy oddech rozjaśnia umysł, wpływa na poprawę jakości snu, dodaje nam energii, obniża poziom stresu – to zaledwie kilka zalet prawidłowego oddechu

– wymienia instruktorka jogi Esther Nagle.

Prawidłowy oddech, czyli jaki? Jak tłumaczy Nagle głęboki oddech, z przepony – to prawidłowy sposób oddychania. Zauważa, że zwykle oddychamy płytko, bezrefleksyjnie. Zachęca, zatem, aby poświęcić kilka minut w ciągu dnia na praktykę prawidłowego oddechu. To nie medytacja – to nauka siedzenia w ciszy – wyjaśnia.

Podążając za instrukcją Esther ćwiczenie wydaje się proste. Usiądź wygodnie. Weź głęboki oddech – poczuj jak powietrze wypełnia twoje płuca, skoncentruj całą swoją uwagę na oddechu. Następnie zrób głęboki wydech.

Umiejętność prawidłowego oddechu jest niezwykle ważna, szczególnie w czasach, kiedy zjada nas stres, z którym nie do końca potrafimy sobie poradzić. Jak zaznacza Nagle, umiejętny oddech pozwala zniwelować jego symptomy, pozwala lepiej dotlenić organizm, co za tym idzie sprzyja koncentracji, poprawia jakość snu i upiększa.

Autor: PAP Life
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oddech, stres
Jak radzić sobie z powakacyjnym stresem? Zobacz, co mówi ekspert

Końcówka wakacji uświadamia nam, że kończą się letnie urlopy,  zaraz zaczyna się szkoła. Często po powrocie z wakacji towarzyszy nam niepokój. O tym, jak sobie radzić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV