Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pracownicy rozgłośni regionalnych apelują. „Boimy się o swoją przyszłość”

Pracownicy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, w tym Radia Olsztyn, informują o wspólnej akcji w sprawie utrzymania formalno-prawnej niezależności tych rozgłośni. Jesteśmy zaniepokojeni pojawiającymi się w przestrzeni publicznej projektami nowej ustawy medialnej, która przewiduje łączenie rozgłośni regionalnych z oddziałami TVP.

W tej sprawie przesłaliśmy List Otwarty Pracownic i Pracowników Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a także do marszałków Sejmu i Senatu, Prezesa Rady Ministrów, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Podkreślamy w nim potrzebę istnienia niezależnych formalno-prawnie regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Zwracamy też uwagę na ich ogromy dorobek, potencjał oraz społeczną i kulturową rolę, jaką odgrywają w regionach.

W liście mówimy o konieczności odpartyjnienia mediów służby publicznej oraz zaznaczamy, że wśród pomysłów krążących w przestrzeni publicznej są też bardzo ważkie propozycje rozwiązania naszych problemów dotyczące finansowania mediów i ich oddzielenia od świata polityki.

Apelujemy również, by w pracach nad ustawą medialną uczestniczyli przedstawiciele rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

„List Otwarty Pracownic i Pracowników Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia” jest oddolną inicjatywą pracujących w nich ludzi. Podpisało się pod nim 741 osób – dziennikarze, realizatorzy, technicy, informatycy, pracownicy pionów administracyjnych z 14 regionalnych rozgłośni, czyli około 61% wszystkich zatrudnionych. List poparło 63% pracowników Radia Olsztyn.

Ponadto zdecydowaliśmy o założeniu stowarzyszenia Grupa 17 zrzeszającego pracownice i pracowników rozgłośni z całej Polski z siedzibą w Lublinie. W tym tygodniu odędzie się zebranie założycielskie stowarzyszenia.

Przeczytaj „List Otwarty Pracownic i Pracowników Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia”

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

Więcej w radio, ustawa, sejm, marszałek, Radio Olsztyn, TVP, projekt, telewizja regionalna, premier, sejmowa komisja, komisja kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego, ustawa medialna, list otwarty, nowa ustawa, rozgłośnie radiowe
„Trzymaj formę!”. Rusza program zachęcający uczniów do aktywności fizycznej

Ponad 50 szkół z Olsztyna i powiatu włączy się w tym roku w realizację ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę!”. Ma on zachęcić uczniów do dbania o swoje...

Zamknij
RadioOlsztynTV