Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Pracownicy MPEC-u odizolowani. Przez dwa tygodnie będą pełnili dyżur

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie wprowadza MSP – miejsca stałego pobytu na terenie zakładu. Ma to zapewnić ciągłość produkcji i dostaw ciepła do mieszkańców.

Pracownicy, którzy zdecydowali się na izolację przeszli testy na obecność koronawirusa. Przez najbliższe dwa tygodnie będą przebywać w MPEC-u nie mając bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Z bliskimi będą mogli rozmawiać tylko drogą elektroniczną – informuje prezes zarządu spółki MPEC, Konrad Nowak.

Obecnie w strefie przebywa 15 pracowników. Są podzieleni na trzy pięcioosobowe zmiany, które pracują w systemie 12-godzinnym. Potem mają 24-godzinny odpoczynek. Po dwóch tygodniach planowana jest rotacja z tymi, którzy zadeklarują gotowość do pracy w izolacji.

Przez cały czas pobytu w izolacji na terenie MPEC-u przebywający tam pracownicy będą otrzymywać pełne wyżywienie. Mają też zapewnioną strefę wypoczynku i rekreacji.

Posłuchaj relacji Kingi Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mpec, koronawirus, iziolacja, produkcja ciepła
Olsztyńscy radni zdecydowali. Będą wyższe podatki i ceny biletów miejskich

Olsztyńscy radni przegłosowali zmiany w podatkach od nieruchomości i transportu oraz w cenach biletów w miejskich autobusach i tramwajach. Podczas sesji Rady Miasta za takimi zmianami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV