Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy nowego Komendanta Wojewódzkiego OHP

Fot. K. Milczarek

Zmiana na czele OHP na Warmii i Mazurach. Nowym Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy został Jarosław Pieniak. Mianował go Komendant Główny Jerzy Budzyn.

W uroczystości przekazania obowiązków wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ireneusz Nalazek i wicewojewoda warmińsko-mazurski Zbigniew Szczypiński. Jarosław Pieniak, który obejmuje swoją nową rolę, zastępuje dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Dariusza Rudnika.

Ochotnicze Hufce Pracy są instytucją państwową. Głównym zadaniem OHP jest organizacja kompleksowego wsparcia dla młodzieży w jej aktywizacji społecznej i zawodowej. Wspiera młodych ludzi w wieku 15-25 lat, stwarzając im warunki do wyrównania szans na udany start w dorosłe życie, niezależnie od sytuacji materialnej.

Młodzieży w wieku 15-18 lat, która nie ukończyła szkoły podstawowej albo nie kontynuuje nauki po ukończeniu podstawówki, pomaga uzupełnić wykształcenie. W ramach OHP młodzi ludzie kształcą się i odbywają praktykę w wybranym przez siebie zawodzie, łącząc w ten sposób naukę z pracą.

Fot. K. Milczarek

Fot. K. Milczarek

Fot. K. Milczarek

Redakcja: M. Rutynowski za J. Golon

Więcej w komendant wojewódzki, Ochotnicze Hufce Pracy
Strażacy bez komendanta. Tomasz Komoszyński odchodzi ze służby

Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej po 26 latach służby odchodzi na emeryturę. Nadbrygadier Tomasz Komoszyński funkcję tę pełnił przez prawie cztery lata. Z tej okazji w...

Zamknij
RadioOlsztynTV