Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To ciężka praca, będąca spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Strażacy z Elbląga obchodzili swoje święto

Fot. J. Sulecki

Walka z pożarami, pomoc w ratowaniu życia i dobytku podczas klęsk żywiołowych oraz usuwanie skutków wypadków i kolizji. Z takimi zadaniami na co dzień zmagają się strażacy. W Elblągu odbyły się uroczystości z okazji ich święta.

To ciężka praca, ale niektórzy spełniają marzenia z dzieciństwa.

Zamiłowanie od dziecka. W sumie ta służba wkręciła mnie najbardziej. Trzeba się dużo i dobrze uczyć, aby się dostać do tego zawodu. Trzeba chęci (…)

W elbląskiej jednostce służą trzy kobiety.

Z mojej perspektywy myślę, że jest to bardzo fajna praca i naprawdę bardzo fajnie jest wstąpić w struktury Państwowej Straży Pożarnej

00:00 / 00:00

Dzień Strażaka obchodzono w starej komendzie Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Bema. Była to także okazja do podsumowania zeszłorocznych działań.

Zdarzenia, z jakimi mamy do czynienia to głównie anomalie pogodowe, do nich wyjeżdżaliśmy najczęściej. W bieżącym roku mamy zamiar przeprowadzić się do nowej lokalizacji. Mam nadzieję, że w tym miejscu już po raz ostatni organizujemy uroczystą zbiórkę z okazji Dnia Strażaka

– podkreślił komendant miejski PSP w Elblągu, mł. bryg. Łukasz Kochan.

00:00 / 00:00

Jednym z zaproszonych gości był poseł PiS Robert Gontarz. Podkreślił duże zaufanie społeczne do strażaków.

Widzimy, że strażacy cieszą się bardzo dużym zaufaniem, a ich praca jest doceniana przez polskie społeczeństwo. My z kolei słuchając głosu obywateli również doceniamy strażaków, poprzez dodatki w uposażeniu oraz inwestycjach w nowy sprzęt.

00:00 / 00:00

W minionym roku elbląscy strażacy interweniowali ponad 2200 razy. Podobna uroczystość odbyła się także w komendzie powiatowej PSP w Braniewie.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
Ł. Kochan: przez ten czas straż pożarna bardzo się zmieniła

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - ta zasada bezustannie przyświeca misji strażaków - przypomniał gość Porannych Pytań z Elbląga, młodszy brygadier Łukasz Kochan, Komendant Miejski...

Zamknij
RadioOlsztynTV