Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powrót uczniów do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało wytyczne sanitarne

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało szkołom wytyczne sanitarne dotyczące organizowania zajęć od nowego roku szkolnego. Resort edukacji rekomenduje w nich szczepienie pracowników szkół i uczniów, a także dezynfekcję powierzchni przed i po zajęciach, częste mycie rąk, dystans, noszenie maseczek i wietrzenie sal.

W dokumencie są także rekomendacje szczegółowe dotyczące organizowania zajęć, czyszczenia i dezynfekowania pomieszczeń i powierzchni, szkolnej gastronomii i postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników.

Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi do szkoły może przyjść tylko zdrowy uczeń, który nie ma infekcji i nie jest objęty kwarantanną. Resort edukacji zaleca m.in. noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych i ograniczenia do minimum przebywania w szkole osób trzecich.

Wytyczne przygotowały MEiN, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Dokument jest dostępny na stronie internetowej resortu edukacji.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nowy rok szkolny, koronawirus, wytyczne
Ponad 700 osób skorzystało z możliwości niedzielnych szczepień w parafiach

717 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 podczas niedzielnej akcji archidiecezji warmińskiej i urzędu wojewódzkiego. Preparat można było przyjąć w 10 parafiach m.in. w Olsztynie, Elblągu, Ełku,...

Zamknij
RadioOlsztynTV