Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu komentują weto ws. budżetu UE. „Działania antypolskie” vs „Próba przemycenia zapisów o praworządności”

Wojciech Kossakowski (PiS) i Urszula Pasławska (PSL). Fot. P.Getka

PSL nie zgadza się na weto zapowiadane przez rząd PiS w sprawie budżetu unijnego.

Warmińsko-mazurska posłanka PSL Urszula Pasławska, na konferencji prasowej w Olsztynie, wezwała premiera Mateusza Morawieckiego do opamiętania się i do zachowania się zgodnego z interesem Polski. Zdaniem posłanki weto postawi pod znakiem zapytania miliardy złotych funduszy Unii Europejskiej dla polskich przedsiębiorców, rolników i samorządów. Jej partia chce sprawdzić stosunek koalicji rządzącej do uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej, bo jak twierdzi, weto to nic innego jak polityka i tarcia wewnątrz koalicji.

00:00 / 00:00

Do słów posłanki odniósł się warmińsko-mazurski poseł PiS Wojciech Kossakowski, zdaniem którego Unia Europejska szantażuje Polskę tym, że w zamian za pieniądze z funduszu odbudowy po covidzie, które należą się wszystkim państwom, próbuje przemycić zapisy o praworządności. To według posła PiS nijak odnosi się do rzeczywistości, gdyż mają to oceniać unijni urzędnicy, a na to zgody polskiego rządu nie ma.

00:00 / 00:00

Posłanka PSL Urszula Pasławska zapowiada, że jej partia zaproponuje zapis o członkostwie Polski w Unii Europejskiej do konstytucji. Z kolei poseł PiS Wojciech Kossakowski przyznaje, że sprawa weta jeszcze nie jest przesądzona.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budżet, Unia Europejska, Urszula Pasławska, Wojciech Kossakowski
Zachorowania na COVID-19, rządowy plan walki z pandemią i weto dla unijnego budżetu. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Wysoka liczba zachorowań na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim, rządowy plan działań dotyczących znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa i wstępne weto Polski i Węgier...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV