Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie PO domagają się pieniędzy na inwestycje w regionie

Fot. D. Grzymska

Niemal miliarda złotych domagają się warmińsko-mazurscy posłowie PO z budżetu państwa. Ich zdaniem nasz region jest każdego roku pokrzywdzony, jeśli chodzi o podział środków.

Postulują o pieniądze na takie inwestycje jak: dokończenie przekopu mierzei, budowę infrastruktury w strefie przemysłowej Olsztyna czy na ścieżki rowerowe. Zdaniem posła PO Jacka Protasa, nasz region od lat pomijany jest przy dzieleniu środków z budżetu.

00:00 / 00:00

Z tą opinią nie zgadza się warmińsko-mazurski poseł PiS Wojciech Kossakowski, który przypomina, że „budżet nie jest z gumy” i przekonuje, że rząd PiS konsultuje z samorządowcami wszystkie pilne inwestycje.

00:00 / 00:00

Zdaniem posła PO Pawła Papke rząd powinien uwzględnić także potrzeby drogowe naszego województwa. A chodzi o drogę łączącą Olsztyn i Szczytno oraz obwodnicę Dobrego Miasta.

00:00 / 00:00

Z kolei poseł PiS Wojciech Kossakowski przypomina o rządowym programie dróg samorządowych, dzięki któremu powstają setki kilometrów dróg lokalnych.

00:00 / 00:00

Posłowie PO postulują także o pieniądze na budowę infrastruktury w strefie przemysłowej Olsztyna, przebudowę wyjazdu z Olsztyna na Warszawę oraz modernizację szpitala w Elblągu. Zaapelowali także do wszystkich parlamentarzystów z Warmii i Mazur o solidarność.

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w pieniądze, PO, Platforma Obywatelska
Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą. Handlowała nielegalnymi papierosami

10 osób, które handlowały nielegalnymi papierosami, zatrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Gang działał w województwie warmińsko-mazurskim i części województwa podlaskiego. 42-letni lider grupy, mieszkaniec powiatu...

Zamknij
RadioOlsztynTV