Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie o powrocie wojska i słowach Tuska, którego przeraża zasiadanie w Sejmie

Warmińsko-mazurscy politycy komentowali w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn słowa lidera PO Donalda Tuska wypowiedziane przed rozpoczęciem programu w TVN24, że przeraża go kandydowanie w wyborach parlamentarnych i zasiadanie na Wiejskiej.

Poseł Prada i Sprawiedliwości Robert Gontarz uważa, że szef Platformy nie wierzy w zwycięstwo swojej partii.

Jeśli dla niego upiorne byłoby zasiadanie w Sejmie, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, to znaczy, że nie wierzy w to, że Platforma Obywatelska ma jakiekolwiek szanse, żeby wygrać i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dalej będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Czemu się dziwić, jeżeli jest tak skrajnie zdemotywowany i nie chce mu się.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Anna Wojciechowska zaznaczyła, że nie przywiązuje wagi do takich newsów.

O co chodzi? O to, że w sejmie wesoło nie jest i pan panie pośle dobrze o tym wie. Jest łamane prawo, co rzadko, albo nigdy wcześniej się nie zdarzało. Jest stosowana reasumpcja głosowania, zawieszanie systemu, nocne głosowania.

Komentując swoje słowa lider PO Donald Tusk powiedział w czasie konferencji prasowej.

Chcę, żeby zabrzmiało to mocno, Sejm jest, jaki jest, wiemy co ludzie myślą o posłach. Poszedłbym nawet do piekła, żeby uratować Polskę przed bałaganem, jaki nam zgotowali.

Parlamentarzyści z regionie komentowali także decyzję szefa MON o powrocie wojska do Ełku.

Cieszymy się z powrotu wojska do Ełku – podkreśliła posłanka PO Anna Wojciechowska. Pochodząca z Ełku parlamentarzysta nawiązała do obecnej sytuacji geopolitycznej.

Cieszymy się, zwłaszcza w obecnej sytuacji jaka panuje. Czujemy zagrożenie. Jesteśmy obok przesmyku suwalskiego i jesteśmy szczególnie nastawieni na działania wroga ze wschodu.

Jako bardzo dobrą określił decyzję o powrocie wojska także do Ostródy poseł PiS Robert Gontarz.

Konsekwentnie Prawo i Sprawiedliwość wzmacnia nasze bezpieczeństwo. Jesteśmy w takiej geopolitycznej sytuacji, że musimy być bezpieczni. Bardzo dziękujemy wicepremierowi Błaszczakowi, który w Iławie zapowiedział, że tu wraca wojsko.

Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział powrót do Ełku i Ostródy, miast gdzie zlikwidowano jednostki wojskowe zawodowych żołnierzy wyposażonych w kupowany właśnie nowoczesny sprzęt.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w parlamentarzyści, politycy, Anna Wojciechowska
Posłowie z regionu o dofinansowaniu do różnych źródeł ciepła. Posłuchaj Porannych Pytań

  Dofinansowania do innych źródeł ciepła niż węgiel były jednym z tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn. Marek Lewiński rozmawiał z posłami Anną Wojciechowską z PO i...

Zamknij
RadioOlsztynTV