Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłanka Lewicy złożyła interpelację do ministra. Jak region skorzysta na przekopie mierzei?

Fot. M. Stankiewicz

Przekop, droga wodna i co dalej? – Pyta w interpelacji do ministra infrastruktury elbląska posłanka Lewicy Monika Falej.

Podczas zwołanej w Elblągu konferencji prasowej wyraziła niepokój co do zaawansowania działań rządu wokół Portu Morskiego i portów Zalewu Wiślanego w sprawie dostosowania nowego szlaku do możliwości gospodarczych i turystycznych.

Trzeba rozmawiać szerzej, włączyć do rozmów także Ostródę i Iławę, bo to będzie korzyść dla całego subregionu

– sugerowała Monika Falej.

00:00 / 00:00

Leonard Krasulski, poseł Ziemi Elbląskiej z Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że podstawą jest praca nad zainteresowaniem inwestorów, także portów Trójmiasta. A od początku było wiadomo, jak istotna będzie współpraca także samorządów.

Małe porty i powstanie marin to idea tej drogi wodnej, aż do Jezior Mazurskich. To nie tylko sam Elbląg i port morski jest tu ważny

– podkreślił poseł Krasulski.

00:00 / 00:00

Monika Falej zaapelowała do marszałków i wojewodów oraz samorządowców województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego o podjęcie wspólnych działań. Będzie też kolejna interpelacja – tym razem do premiera w sprawie rozwoju turystyki w rejonie Zalewu Wiślanego.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej
Ćwiczenia Zapad-21, unijne inwestycje i zakażenia koronawirusem w audycji My, Wy, Oni

Manewry Zapad-21, unijne inwestycje w województwie warmińsko-mazurskim i rosnąca liczba zakażeń koronawirusem – to tematy w kolejnej audycji My Wy Oni. Gośćmi Andrzej Piedziewicza byli: Andrzej Wyrębek...

Zamknij
RadioOlsztynTV