Ponad 450 kilometrów w siedem dni. Z Elbląga ruszyła pielgrzymka rowerowa na Jasna Górę
Dziś o 8 rano wyruszyła z Elbląga X. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjazd pielgrzymów-cyklistów poprzedziła msza św., celebrowana przez biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego.
Hasłem tegorocznej, jubileuszowej pielgrzymki jest „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – tłumaczy organizator wydarzenia, ksiądz Krzysztof Sękuła. Są to słowa Ewangelii zaczerpnięte z Biblii. Chodziło o to, by podkreślić, że Bóg jest miłością i wybiera każdego człowieka, by mu służyć.
W tym roku na trasę wyruszyła rekordowa liczba stu pięćdziesięciu rowerzystów z Elbląga, Ryjewa, Dzierzgonia, Malborka i Morąga. Tak naprawdę, to jest tylko jedno kryterium udziału – informuje Jarek Sieciński, współorganizator i uczestnik pielgrzymki.
Trasę liczącą ponad 450 kilometrów pielgrzymi na rowerach pokonają w siedem dni. 11 sierpnia w Częstochowie spotkają się z uczestnikami XXVII. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej, która wyruszyła na trasę 27 lipca. Rozwiązanie pielgrzymki nastąpi w niedzielę po mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.
Pobyt pielgrzymów na Jasnej Górze zakończy nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.
Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio












![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











