Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie tajemnice skrywa elbląska Starówka? Archeolodzy przedstawiają zabytkowe wykopaliska

Fot. A. Pastuszka

Trwają prace wykopaliskowe na Starym Mieście w Elblągu. W trakcie badań odsłonięto fundamenty średniowiecznej drewnianej zabudowy miasta oraz dawnych latryn skrywających skarby minionej epoki.

Prace archeologiczne prowadzone są pomiędzy ulicą Bednarską a Studzienną. Udział w nich biorą pracownicy elbląskiego muzeum. Mimo iż wielokrotnie prowadzili już badania na Starym Mieście, to fundamenty kamienic wciąż skrywają w sobie wiele tajemnic. Najwięcej cennych przedmiotów można znaleźć w latrynach. Przedmioty, które udało się odnaleźć podczas prac wzbogacą pokaźną już kolekcję Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Prace archeologiczne rozpoczęły się pod koniec maja. Muzealnicy mają do przebadania trzynaście kamienic. Efekty wykopalisk będzie można obejrzeć podczas pikniku archeologicznego. Pracownicy muzeum opowiedzą o tym, jak wyglądają miejskie wykopaliska i w jaki sposób prowadzą badania.

Piknik odbędzie się na terenie elbląskiego muzeum w najbliższą niedzielę w godzinach 12:00 – 16:00.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wykopaliska, starówka, archeolodzy, archeologia, Stare Miasto
Mają oko na piratów drogowych. W Elblągu działa policyjna grupa „Speed”

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu powołany został zespół „SPEED”. Tworzą go policjanci z drogówki. Grupa „SPEED” została powołana, by ukrócić karygodne zachowania na drodze i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV