Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 400 osób z personelu medycznego w kwarantannie lub izolacji


Ponad 400 osób z personelu medycznego na Warmii i Mazurach przebywa na kwarantannie lub w izolacji, są to zarówno lekarze, jak i pielęgniarki – podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Jak poinformował Guzek, do końca października w regionie przybędzie blisko pół tysiąca łóżek dla pacjentów z COVID. Tym samym do końca października będzie w sumie w różnych szpitalach ponad 800 łóżek dla zakażonych.

Łóżek przybędzie w szpitalach w Piszu, Braniewie, Mrągowie i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Decyzje te zapadają obecnie a liczba miejsc systematycznie rośnie – dodał rzecznik. Wskazał, że w różnych szpitalach na oddziałach zakaźnych będzie w sumie 75 respiratorów.

Wyjaśnił, że te działania są prowadzone zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, by oddziały zakaźne tworzyć w szpitalach powiatowych. Jak dodał, według danych z wtorku na Warmii i Mazurach na 31 respiratorów zajętych było 14 przez chorych na COVID, a na 528 łóżek dla pacjentów COVID zajętych było 194.

Obecnie w regionie ponad 400 osób z personelu medycznego nie może przystąpić do pracy, ponieważ znajduje się albo na kwarantannie albo w izolacji. Chodzi zarówno o lekarzy, jak i pielęgniarki.

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że na Warmii i Mazurach przybyło 348 osób u których zdiagnozowano zakażenie. To największy przyrost w regionie od początku pandemii. Zmarły 4 osoby w wieku od 65 do 90 lat. Najwięcej zakażeń odnotowano w powiecie ełckim – 98 oraz szczycieńskim – 41. Jest to związane z ogniskami zakażeń w Domu Pomocy Społecznej Tęczowy Dom w Ełku, gdzie jest 70 osób z COVID oraz szpitalu Pro Medica w Ełku a także w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, lekarze, koronawirus
Bliższe Spotkania – 21.10.2020

Koronawirus, szkoły oraz odblaski i jesienne wypadki to tematy na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski. Codziennie Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje...

Zamknij
RadioOlsztynTV