Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomagają i sprawdzają predyspozycje do zawodu. Studenci medycyny wolontariuszami w sanepidzie

Fot. Pixabay.com

Sześciu studentów medycyny każdego dnia – także w weekendy – wolontariacko pracuje w olsztyńskim sanepidzie. Studenci m.in. telefonicznie rozmawiają z osobami zakażonymi i w nadzorze epidemiologicznym oraz sporządzają notatki na temat stanu ich zdrowia.

Dyrektor olsztyńskiego sanepidu Teresa Parys przyznała, że wolontariusze są „wielkim wsparciem”. Grupa sześciu studentów medycyny pracuje w systemie zmianowym przez cały tydzień, po kilka osób na raz.

Niestety osoby te nie mogą pracować zdalnie, muszą pojawiać się u nas osobiście, ponieważ dokonują wpisów w dokumentacji osób chorych i przebywających w nadzorze epidemiologicznym. Tym bardziej doceniamy ich poświęcenie i odwagę

– powiedziała Parys.

Studenci pracują w sanepidzie wolontariacko. Otrzymują od urzędników numery telefonów osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Kontaktują się z tymi ludźmi i prowadzą tzw. wywiady epidemiologiczne. Z każdej rozmowy studenci medycyny sporządzają notatki oraz uzupełniają bazy sanepidu.

Pracownicy sanepidów związku z epidemią mają bardzo wiele pracy związanej ze sporządzaniem dokumentacji, czy wydawaniem decyzji administracyjnych.

Każda para rąk, która może nas odciążyć, jest potrzebna i cenna

– podkreśliła Parys i dodała, że wolontariusze przyznają, że praca w czasie epidemii w sanepidzie pozwala im sprawdzić m.in. swoją predyspozycję do zawodu.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, studenci medycyny
Lasy Państwowe walczą z koronawirusem. Oddział w Olsztynie przekazał 50 tysięcy złotych

Lasy Państwowe przeznaczą dwa miliony złotych na walkę z epidemią koronawirusa. Środki trafią do szpitali. Placówki służby zdrowia muszą być maksymalnie przygotowane na apogeum zakażeń koronawirusem,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV