Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska ma nowych obywateli. Uroczysty akt nadania odebrało siedem osób

fot. Przemysław Getka

W Olsztynie zostały przyznane obywatelstwa polskie osobom, które od lat starały się o to, by móc pochwalić się polskim obywatelstwem.

Tym razem akt nadania obywatelstwa polskiego odebrało siedem osób. To głównie osoby pochodzące z krajów zza naszej wschodniej granicy – z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Jest wśród nich także dwoje dzieci – pochodzące z Białorusi 3-letnia Milana i roczna Elina, które polskie obywatelstwo dostały razem ze swoim tatą. Obywatelstwo polskie otrzymał też pochodzący ze Strefy Gazy w Palestynie Magdy Hamdam. Dla niego to pierwsze obywatelstwo w życiu, które udało mu się zdobyć dopiero w wieku 44 lat.

00:00 / 00:00

Jak podkreślał wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas wręczania aktów, nowi obywatele Polski to wartość dwustronna – korzystają zarówno osoby, które zabiegały o to, by stać się Polakami, ale także ci, którzy od urodzenia są obywatelami Polski mogą czerpać z kultury i doświadczenia nowych obywateli naszego kraju.

00:00 / 00:00

W tym roku obywatelstwo polskie otrzymało w województwie warmińsko-mazurskim 62 osoby.

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, cudzoziemcy, obywatel, Artur Chojecki, Urząd Wojewódzki
Wojewoda podpisał kolejne umowy w ramach FDS. Środki popłyną do gminy Jedwabno

Prawie 850 tysięcy złotych otrzyma gmina Jedwabno z Funduszu Dróg Samorządowych na trzy projekty. Dziś umowę podpisali wójt gminy - Sławomir Ambroziak i wojewoda warmińsko-mazurski -...

Zamknij
RadioOlsztynTV