Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda podpisał kolejne umowy w ramach FDS. Środki popłyną do gminy Jedwabno

Wojewoda Artur Chojecki

Prawie 850 tysięcy złotych otrzyma gmina Jedwabno z Funduszu Dróg Samorządowych na trzy projekty. Dziś umowę podpisali wójt gminy – Sławomir Ambroziak i wojewoda warmińsko-mazurski – Artur Chojecki.

To solidny zastrzyk gotówki na remont dróg w naszej gminie. Chodzi o drogę prowadzącą do miejscowości Lipniki oraz dwie ulice w miejscowości Jedwabno – Ogrodowa i Polna – powiedział wójt gminy JedwabnoSławomir Ambroziak.

Te środki pomogą w poprawie komfortu podróżującym oraz poprawią bezpieczeństwo poruszania się po tych drogach – podkreślił wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Tegoroczne dofinansowanie obejmujące 3 projekty wynosi dokładnie 50% całej wartości modernizacji dróg. Wójt gminy Jedwabno – Sławomir Ambroziak zapowiedział, że odpowiednie dokumenty zostały już złożone na przyszłoroczną edycję Funduszu Dróg Samorządowych.

W tym roku Warmia i Mazury otrzymały z budżetu państwa 280 milionów złotych na Fundusz Dróg Samorządowych. W przyszłym roku ma to być nawet 350 milionów złotych.


Pracowity dzień wojewody

To nie był jedyny dzisiejszy przystanek wojewody warmińsko-mazurskiego. Wcześniej odwiedził gminę Rozogi. W miejscowości Dąbrowy złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Dąbrowy – wizyta wojewody

Następnie w Rozogach oddał hołd podporucznikowi Henrykowi Wieliczce.

Rozogi-wizyta wojewody

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jedwabno, Artur Chojecki, Sławomir Ambroziak
Wojewoda wygrał w sądzie z wójtem Gietrzwałdu. Chodzi o zwolnienie dyrektorki szkoły podstawowej

Wojewoda warmińsko-mazurski wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym sprawę z wójtem Gietrzwałdu. Artur Chojecki, jako organ nadzoru, zakwestionował odwołanie przez wójta gminy dyrektorki szkoły podstawowej w Gietrzwałdzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV