Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Polska celuje w amerykański rynek. Najwięksi producenci marek meblowych, w tym Szynaka Meble, prezentują się w High Point

Fot. A. Piedziewicz

Czołowe polskie firmy uczestniczą w międzynarodowych targach meblowych w High Point w Karolinie Północnej. Miasteczko jest nazywane centrum amerykańskiego meblarstwa. Siedem polskich marek, w tym Szynaka Meble, tworzy wspólny salon pokazowy.

Przedsiębiorcom udało się dotrzeć do Stanów Zjednoczonych mimo wjazdowych restrykcji dla obywateli Unii Europejskiej. Otrzymali specjalne pozwolenia. Jak mówią, dało im to dobrą pozycję w rozmowach z Amerykanami. Do High Point nie dojechali bowiem przedstawiciele wielu innych firm spoza USA. W ramach projektu „European Smart Design from Poland” prezentowane są wyroby naszych największych wytwórców oraz popularnych firm wzorniczych.

Ograniczane są kontakty amerykańsko-chińskie. Jest to czas dla producentów z Europy, w tym polskich

– powiedział Polskiemu Radiu Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

Organizacja wspólnie z Polską Fundacją Narodową współfinansują stoisko. Po zakończeniu targów będzie ono działać w High Point przez kilkanaście miesięcy. Przedsiębiorcy z Polski mają wracać na miejsce, by uczestniczyć w kolejnych ważnych wydarzeniach branżowych.

Polska jest największym w Europie i jednym z największych światowych eksporterów mebli.

Posłuchaj relacji Piotra Orłowskiego

Autor: P. Orłowski/IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Meble, producenci, producenci mleka, Jan Szynaka, Szynaka Meble, eksport mebli
Grupa Szynaka otwiera kolejną fabrykę. Prezes firmy: „To strzał w dziesiątkę”

Epidemia nie zamroziła warmińsko-mazurskiej branży meblarskiej. W Lidzbarku w powiecie działdowskim uroczyście otwarto nową fabrykę należącą do Grupy Szynaka. Nowa fabryka kosztowała ponad 20 milionów złotych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV