Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polityk roku w Polsce i na świecie, ciąg dalszy dekomunizacji ulic i przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Od lewej: Henryk Falkowski (Kukiz’15), Szymon Pelinko (Nowoczesna), Sylwia Jaskulska (PSL), Dariusz Rudnik (PiS), Jarosław Słoma (PO)

Gospodarzem audycji był Marek Lewiński. Zaproszenie do studia przyjęli:

  • Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Szymon Pelinko – Nowoczesna,
  • Henryk Falkowski – Kukiz ’15,
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska,
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość.

Mateusz Morawiecki według badania CBOS
13 % respondentów CBOS tytuł polityka roku przyznało premierowi Mateuszowi Morawieckiemu; politykiem roku na świecie według 14 % badanych jest prezydent USA Donald Trump. W obu rankingach w czołówce pojawia się szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk. CBOS zadał respondentom pytanie, któremu z polskich polityków należy się miano polityka roku 2018. – Chodzi o człowieka, który najlepiej działał, zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa, ludzi takich jak Pan(i) – wyjaśniono. 53 % ankietowanych nie potrafiło wskazać osoby, która w ich opinii zasługiwałaby na takie wyróżnienie, a 22 % uznało, że żaden ze znanych im przedstawicieli polskiej sceny politycznej nie zasługuje na ten tytuł.

Dekomunizacja ulic
Zamiast powrotu do ulicy Pstrowskiego urząd wojewódzki sugeruje pozostawienie skróconej nazwy ulicy V Wileńskiej Brygady AK. Chciałby, żeby dokonali tego radni miejscy, żeby mieszkańcy kolejny raz nie musieli zmieniać nazw ulic. Podobnie zresztą mówi na przykład przy okazji ulicy Kruka i Jutrzenki Trzebiatowskiego (za Poznańskiego).

Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną
Resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ogłosił przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Poinformował o tym szef resortu Marek Gróbarczyk. Zastrzegł, że przetarg został ogłoszony zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, więc zawsze mogą zdarzyć się np. protesty oferentów. Zwrócił jednak uwagę, że to specyficzna inwestycja. – Dlatego jestem optymistą – zaznaczył.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WY, my, oni, Jarosław Słoma, Dariusz Rudnik, Sylwia Jaskulska, Henryk Falkowski
Jeden na jednego, czyli PiS kontra PSL. Rozmowa o budżecie województwa i uniewinnieniu Czesława Jerzego Małkowskiego

Jeden na jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli: Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe, Dariusz Rudnik – Prawo...

Zamknij
RadioOlsztynTV