Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zachęcali w Olsztynie do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Od lewej: Jerzy Gosiewski, Jerzy Szmit, Krzysztof Jurgiel, Jerzy Małecki i Adam Ołdakowski. Fot. A. Piedziewicz

Moim atutem jest wieloletnie doświadczenie – przekonywał w Olsztynie kandydat PiS do Europarlamentu Krzysztof Jurgiel.

Wieloletni parlamentarzysta i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel startuje z drugiego miejsca listy wyborczej PiS z okręgu obejmującego województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. Jedynką jest Karol Karski. Jak podkreśla, sprawami Unii zajmował się przez całą swoją karierę polityczną, w tym także jako minister rolnictwa.

Zacząłem zajmować się tą tematyką już w roku 1999. Byłem wtedy członkiem nadzwyczajnej komisji ds. prawa unijnego. To był okres przedakcesyjny, wprowadzano do naszego prawa rozwiązania unijne.

00:00 / 00:00

Do głosowania na Krzysztofa Jurgiela zachęcają posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur. Jednym z nich jest poseł PiS Adam Ołdakowski.

Gdyby w 2002 i 2003 roku u steru byli tacy ludzie, to polscy rolnicy mieliby dopłaty bezpośrednie na poziomie krajów starej Unii Europejskiej.

00:00 / 00:00

Poseł PiS Jerzy Gosiewski podkreślał, że Krzysztof Jurgiel jest człowiekiem niezwykle pracowitym i dbającym o interes polskiego rolnika.

00:00 / 00:00

Poseł PiS Jerzy Małecki nie ma wątpliwości, że Krzysztof Jurgiel to bardzo dobry kandydat.

Apeluję, żeby iść do urn, bo frekwencja w naszym okręgu wyborczym jest na jednym z najniższych poziomów w Polsce.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit, szef PiS w okręgu olsztyńskim, liczy na dobry wynik kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

Będziemy wspólnie pracowali na rzecz naszych kandydatów. Głęboko wierzymy, że wybory do Europarlamentu pokażą po raz kolejny siłę Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit dodał, że dwoje posłów PiS z Warmii i Mazur prawdopodobnie wystartuje w wyborach do Europarlamentu. Chodzi o posłankę Iwonę Arent i posła Wojciecha Kossakowskiego.

Została zgłoszona na listę pani poseł Iwona Arent i pan poseł Wojciech Kossakowski. Nikt nie kwestionuje tych osób, więc myślę, że na tej liście się znajdą.

Decyzji co do tych osób nie podjął jednak jeszcze komitet polityczny PiS. Dotychczas komitet polityczny potwierdził dwóch kandydatów w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie. Są to obecny europoseł prof. Karol Karski i były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja.

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Jerzy Szmit, europoseł, Jerzy Gosiewski, Krzysztof Jurgiel
„Nowa piątka PiS” na Warmii i Mazurach. Rozpoczęły się konsultacje programu

W całym kraju ruszyła kampania promocyjno-konsultacyjna programów rządowych tzw. nowej piątki. Spod Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wyruszyły dwa busy, które przez ponad miesiąc  będą jeździć do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV