Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nowa piątka PiS” na Warmii i Mazurach. Rozpoczęły się konsultacje programu

Fot. P.Getka

W całym kraju ruszyła kampania promocyjno-konsultacyjna programów rządowych tzw. nowej piątki. Spod Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie wyruszyły dwa busy, które przez ponad miesiąc  będą jeździć do wszystkich gmin na Warmii i Mazurach. Dziś dotarły do Braniewa i Nidzicy.

Kampanię zainaugurował wojewoda Artur Chojecki, który przypomniał, że „akcja to element skonsultowania projektów, które rząd przedstawia albo w najbliższym czasie przedstawi, a które swoje źródło mają w programie PiS przedstawionym przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego”.

Teraz przekładają się one na konkretne projekty ustaw. Inaugurujemy ich prezentację władzom samorządowym i przede wszystkim mieszkańcom województwa

– wskazał wojewoda Chojecki.

Program nowa piątka to: 500 plus na każde dziecko, 13. dla emerytów i rencistów, zerowy PIT dla młodych do 26 roku życia, obniżenie podatku PIT do 17 % i przywrócenie połączeń autobusowych, szczególnie do małych miasteczek i wsi.

Informację gdzie, kiedy i o której godzinie bus pojawi się w danej miejscowości można przeczytać na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego i w mediach społecznościowych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Libudzka (PAP)/D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, rząd, PiS, Jarosław Kaczyński, Artur Chojecki, program
Były marszałek województwa wystartuje w wyborach do europarlamentu

Jacek Protas, obecnie poseł PO, a wcześniej marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, będzie startował w eurowyborach z dziesiątego, ostatniego miejsca listy wyborczej Koalicji Europejskiej w okręgu obejmującym województwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV