Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne postępowanie przeciwko właścicielowi spalonej kamienicy na Starym Mieście w Olsztynie

Fot. Ł. Sadlak

Wobec właściciela spalonej ubiegłej nocy kamienicy na olsztyńskiej starówce, od zeszłego roku toczy się policyjne postępowanie. Zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na niszczeniu zabytku.

Postępowanie toczy się na wniosek Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Niszczejąca od wielu lat kamienica przy ulicy Okopowej, zmieniła właściciela w 2016 roku. Wtedy po kontroli, konserwator zabytków wydał właścicielowi zalecenia, które miały powstrzymać dalszą degradację budynku, ale nie zostały one wykonane – poinformował Bartłomiej Skrago rzecznik wojewódzkiego konserwatora zabytków w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Postępowanie w tej sprawie nadal trwa, a teraz dodatkowo policjanci ustalają co było przyczyną pożaru niszczejącego budynku. Spalona kamienica jest wpisana do rejestru zabytków i zgodnie z przepisami, w razie zniszczenia, właściciel jest zobowiązany do odbudowania jej w takiej formie w jakiej pierwotnie była.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Pożar zabytkowej kamienicy na olsztyńskim Starym Mieście [ZDJĘCIA]

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, zabytek, kamienica, konserwator zabytków
Pożar zabytkowej kamienicy na olsztyńskim Starym Mieście [ZDJĘCIA]

Kilka zastępów straży pożarnej dogasza pożar na Starym Mieście w Olsztynie. W nocy spłonęła tam zabytkowa kamienica. Jak poinformował oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej, zgłoszenie o...

Zamknij
RadioOlsztynTV