Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne kontrole: kilkaset mandatów i wnioski do sądu za brak maseczek

Fot. KWP Olsztyn

Minionej doby warmińsko-mazurscy policjanci odnotowali w całym regionie 870 wykroczeń związanych z brakiem maseczki. 227 osób ukarali mandatami, a 25 osób, które nie chciały przyjąć mandatu, będzie tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci niezmiennie sprawdzają to, czy osoby przebywające m.in. w obiektach handlowych, usługowych, środkach komunikacji publicznej stosują się do obowiązujących przepisów. Czy korzystają, zgodnie z przepisami, z maseczek zasłaniających usta i nos

– informuje aspirant Tomasz Markowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Policjanci także codziennie sprawdzają, czy osoby skierowane na kwarantannę stosują się do obowiązku izolacji i przebywają w miejscu zamieszkania albo pod wskazanym adresem. Przypominają, że ci, którzy lekceważą obowiązek kwarantanny muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

W przypadku skierowania wniosku do sądu grozi grzywna do 5 tysięcy zł. Policja o każdej sprawie powiadamia też inspekcję sanitarną, która może nałożyć kary sięgające nawet 30 tysięcy złotych.

Fot. KWP Olsztyn

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Pięciolatek złamał kwarantannę. Odpowiedzą za to jego rodzice

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, autobus, mandat, sklep, kontrole
Elbląskie służby kontrolują przestrzeganie zasad bezpieczeństwa

Wzrost zakażeń w całym kraju mobilizuje nie tylko medyków, ale także służby mundurowe do walki z lekkomyślnym nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podstawowym nakazem jest noszenie maseczki...

Zamknij
RadioOlsztynTV