Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięciolatek złamał kwarantannę. Odpowiedzą za to jego rodzice

Policjanci, którzy w okolicach Zalewa kontrolowali osoby objęte kwarantanną stwierdzili, że 5-latka, który powinien przebywać w domu, nie ma na terenie gospodarstwa. Okazało się, że dziecko, za zgodą rodziców, pojechało z bratem ciągnikiem na pole.

O szczegółach powiedziała starszy aspirant Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

00:00 / 00:00

Funkcjonariusze poinformowali o tym powiatowego inspektora sanitarnego, który wszczął postępowanie administracyjne. Dodatkowo skierowany będzie wniosek do sądu o ukaranie rodziców, którzy pozwolili chłopcu na ten wyjazd.

Warmińsko-mazurscy policjanci przypominają, że cały czas sprawdzają i zbierają informacje o tym, czy osoby objęte decyzją o kwarantannie stosują się do tych postanowień. Każdego dnia ujawniają przypadki łamania obowiązujących obecnie zakazów i zasad kwarantanny.

Kwarantanna, to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na COVID-19. W czasie kwarantanny nie można opuszczać domu, zakazane są więc np. spacery z psem czy wyjście do sklepu. W razie niepokojących objawów choroby należy skontaktować się z lekarzem.

Od wtorku kwarantanna jest skrócona do siedmiu dni. Osoby, które rozpoczęły odbywanie kwarantanny przed dniem wejściem w życie rozporządzenia, odbywają ją na wcześniejszych zasadach, czyli przez 10 dni.

Autor: W. Chromy / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą. 33 osoby staną przed sądem

Strażnicy graniczni z Bezled rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Grupa zajmowała się nielegalnym sprowadzaniem, przewożeniem, przetwarzaniem oraz sprzedażą...

Zamknij
RadioOlsztynTV