Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Ruszyła dystrybucja maseczek dla mieszkańców

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

 Chronią  przed zarażeniem i przed rozprzestrzenianiem  koronawirusa. Mowa o maseczkach, które od wczoraj (24.01) są bezpłatnie dostępne w urzędzie gminy dla mieszkańców Gronowa Elbląskiego.

O szczegółach mówi sekretarz gminy Jadwiga Pliszka.

Na polecenie ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra zdrowia otrzymaliśmy dwadzieścia tysięcy maseczek ochronnych, które są przeznaczone dla naszych mieszkańców. W związku z tą akcją każdy mieszkaniec naszej gminy może otrzymać cztery maseczki.

Z kolei od jutra (26.01) z podobną inicjatywą wychodzi Frombork, w którym bezpłatne maseczki będą dostępne w dwóch miejscach. Jednym z nich będzie Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku.

Ruszamy z akcją dystrybucji maseczek ochronnych dla mieszkańców miasta i gminy Frombork, w którym znajdują się dwa punkty. Pierwszy z nich to centrum informacji turystycznej, a drugi nasze centrum kulturalno-biblioteczne. Maseczki będą także dostępne w każdym sołectwie u sołtysa. Trzeba być mieszkańcem naszego miasta bądź gminy. Na każdego z nich przysługuje pięć maseczek

– dodaje dyrektor centrum Justyna Podleś.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju decyzją rządu, wydawane są bezpłatnie maseczki ochronne w celu złagodzenia pandemii koronawirusa.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, koronawirus, maseczki, pandemia, maseczki ochronne
Dr Jacek Wójcik: mamy gdzie i czym leczyć, ale możemy nie mieć kim

  - Piąta fala epidemii nałożona na czwartą, może przynieść wiele problemów - mówił w Porannych Pytaniach dr Jacek Wójcik, dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu...

Zamknij
RadioOlsztynTV