Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 27.08.2019

Fot. I. Malewska

„Dobry Start” dla uczniów oraz wzrok i słuch u dzieci – to tematy dzisiejszych Bliższych Spotkań. Gospodynią audycji była Izabela Malewska.

Już po raz drugi realizowany jest rządowy program „Dobry Start”. Polega na wsparciu wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny jednorazową kwotą w wysokości 300 złotych. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. O szczegółach tegorocznej edycji i zmianach w programie mówił Marcin Jastrzębski – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

W Polsce co roku jedno dziecko na tysiąc rodzi się z niedosłuchem wrodzonym, a badania przesiewowe słuchu u siedmiolatków pokazują, że około 12 procent z nich ma jakiś problem ze słuchem. Czy my dorośli mamy słuch naszych dzieci pod kontrolą? Czy słuchawki, to dobre rozwiązanie dla dzieci do słuchania muzyki? Na te pytania odpowiadał laryngolog Cezary Łuszcz.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Krótkowzroczność, to plaga współczesnych czasów. Nadmierne korzystanie z komputerów, tabletów i smartfonów niestety pogarsza tylko sytuację. Już nawet małe dzieci mają wady wzroku. Jak zadbać o wzrok naszych milusińskich? Jak nauczyć oczy relaksacji? Radzi okulistka Maria Szwajkowska.

Posłuchaj rozmowy

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

Więcej w pieniądze, szkoła, uczniowie, uczeń
Ich gospodarstwa dotknęły klęski żywiołowe lub ASF. Od dziś poszkodowani rolnicy mogą starać się o pomoc

Od dziś rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą ubiegać się o pomoc. Wnioski o wsparcie finansowe można składać we...

Zamknij
RadioOlsztynTV