Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Policjant uratował ludzi z płonącego domu

st. post. Rafał Siekierski

Policjant z Nidzicy uratował dwie osoby z płonącego budynku. Błyskawiczna reakcja funkcjonariusza oraz służb ratowniczych uchroniła dom przed całkowitym spaleniem.

Szybkość, odwaga, profesjonalizm i zdecydowanie w działaniu – tak można ocenić postawę starszego posterunkowego Rafała Siekierskiego, który w środowy wieczór został wezwany do pożaru domu w Nidzicy. Funkcjonariusz przyjechał na miejsce przed strażakami i od razu przystąpił do akcji.

Słysząc wołanie o pomoc, dochodzące z pomieszczenia na piętrze, policjant bez chwili zawahania wbiegł do ogarniętego płomieniami i bardzo zadymionego budynku, aby ewakuować mieszkańców. Po chwili wyprowadził z niego 32-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę, którzy sami nie byli w stanie opuścić domu

– relacjonowała starszy sierżant Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

Poszkodowani zostali przekazani w ręce ratowników medycznych, którzy udzielili im niezbędnej pomocy. W międzyczasie, przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej podjęły akcję gaśniczą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni, gdzie całkowitemu spaleniu uległo jej wyposażenie.

Funkcjonariusz, który rzucił się na ratunek pogorzelcom pracuje w policji od niespełna dwóch lat.

Autor: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, policjant, Nidzica
Bohaterska postawa sąsiada. Uratował starszego mężczyznę

Mieszkaniec Kozłowa uratował sąsiada. Starszy mężczyzna nie mógł wydostać się z płonącego domu. Jak przekazała mł. asp. Karolina Karo z mrągowskiej policji, 54-latek zobaczył rano dym...

Zamknij
RadioOlsztynTV