Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci z Giżycka wynieśli kobietę z płonącego budynku


Funkcjonariusze bez wahania weszli do środka palącego się domu w Szymonce koło Rynu i wynieśli jego właścicielkę.

Policjanci dostali zgłoszenie o pożarze około 17. Patrol na miejsce przyjechał jako pierwszy z poinformowanych służb ratunkowych. Przed palącym się domem stali mężczyzna i dwie kobiety, którzy samodzielnie wyszli z budynku. Poinformowali policjantów, że w mieszkaniu została ich niepełnosprawna 53-letnia matka.

Sierżant sztabowy Tomasz Olesik i sierżant Adam Lachowicz od razu weszli do domu, gdzie ogień zajął już całe poddasze i część parteru. Oświetlając sobie latarkami drogę w kłębach dymu – policjanci zobaczyli stojącą zdezorientowaną kobietę.

53-latka została wyniesiona z mieszkania. Ani jej, ani policjantom nic się nie stało. Kobieta trafiła do szpitala na obserwację, jej życiu nic nie zagraża. Akcja dogaszania pożaru trwała do godziny 19. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Giżycko, policja, Szymonka, policjanci
Kolejny dzień poszukiwań 19-latka, który w sylwestra zaginął w Olsztynie. Jego znajomi chcą wynająć detektywa

Kilkudziesięciu policjantów szukuje zaginionego w sylwestrową noc w Olsztynie mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. 19-latek przyjechał do swoich znajomych i na godzinę przed północą wyszedł z mieszkania przy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV