DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Polacy rozgromili Brazylię w ćwierćfinale Ligi Narodów

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Brazylii 3:0 w ćwierćfinale Ligi Narodów rozgrywanym w Gdańsku.

Reprezentacja Polski już raz pokonała Brazylię w tej edycji Ligi Narodów 3:1. Tym razem waga meczu była o wiele wyższa. Zwycięzca powalczy o medale tegorocznych rozgrywek.

Polacy weszli w ten mecz bardzo zmotywowani. Do połowy pierwszego seta gra była wyjątkowa wyrównana, biało-czerwoni dobrze zagrywali, czym utrudniali Brazylijczykom rozegranie akcji. Jednak walka toczyła się na przewagi. Pierwszą piłkę setową Polacy obronili, natomiast po skutecznym zablokowaniu przeciwnika, gospodarze turnieju wygrali 26:24.

W drugiej i trzecie partii sytuacja była podobna. Polacy odskakiwali na kilka punktów, które potem przeciwnik odrabiał. Wtedy polscy siatkarze podkręcali tempo, świetnie spisywali się w bloku, mocno zagrywali i bardzo dobrze bronili, co zaowocowało zwycięstwem w drugim secie 25:21, a trzecim 25:20.

Polska – Brazylia 3:0 (26:24; 25:21; 25:20)

Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w siatkówka, reprezentacja Polski
Polskie siatkarki z historycznym medalem!

Polskie siatkarki zdobyły brązowy medal Ligi Narodów 2023. Biało-czerwone pokonały Amerykanki 3:2. Polki bardzo dobrze weszły w mecz o trzecie miejsce, wygrywając pierwszą partię 25:15. W...