Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pojawienie się koronawirusa w Polsce to kwestia kilku dni lub kilkunastu godzin”. NFZ uruchomiło specjalną infolinię

Warmińsko-mazurskie służby są przygotowane na pojawienie się koronawirusa. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił specjalną infolinię.

Numer infolinii 800 190 590 przekazał na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Minister zdrowia podkreślił, że do tej pory w Polsce nie stwierdzono przypadku koronawirusa, ale może się on pojawić w najbliższym czasie, dlatego rząd rozpoczyna akcję informacyjną.

Warmińsko-mazurskie służby są w gotowości. Zdaniem konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych doktora Piotra Kocbacha, pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem są kwestią najbliższego czasu.

Myślę, że to jest kwestia czasu: kilku dni lub kilkunastu godzin. Mamy przygotowane oddziały zakaźne, które są gotowe na wypadek pojawienia się chorych zakażonych wirusem korona.

Chodzi o szpitale w Ostródzie, Elblągu i w dalszej kolejności, zgodnie z rozporządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego, Giżycko i Pisz. W razie sytuacji kryzysowej, poprzez zamykanie całych szpitali w regionie, będą tworzone szpitale zakaźne.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk mówił na konferencji prasowej, że wielkie niebezpieczeństwo jest związane z chaosem informacyjnym.

00:00 / 00:00

Jutro minister edukacji narodowej spotka się z kuratorami, aby omówić procedury przygotowane na wypadek stwierdzenia zakażenia wirusem u uczniów. Na piątek premier Mateusz Morawiecki zarządził odprawę wszystkich wojewodów. Natomiast codzienne odbywać się będą briefingi prasowe, na których przedstawiciele rządu będą przekazywali bieżące informacje.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: IAR/K.Grabowska
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Giżycko, zdrowie, Olsztyn, NFZ, Pisz, Ostróda, choroba, infolinia, wirus, uwaga, pilne
„Usłyszałem wiele rozgoryczenia”. Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami regionu

Autobus w każdej gminie, pociąg w każdym powiecie – to w Olsztynie obiecywał Robert Biedroń. Kandydat Lewicy na prezydenta Polski wcześniej był także w Nowym Mieście...

Zamknij
RadioOlsztynTV