Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pogranicznik uratował życie funkcjonariuszowi policji skarbowej

SG_pomoc

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach funkcjonariusz Krajowej Administracji Skarbowej nagle zasłabł i przestał oddychać. Na pomoc natychmiast  ruszył funkcjonariusz Straży Granicznej, który podjął akcję reanimacyjną i uratował życie mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w środę 4 kwietnia, tuż przed 11. Kierownik Zmiany z Placówki Straży Granicznej w Bezledach chor. SG Kamil Gilis, po otrzymaniu informacji o nieprzytomnym funkcjonariuszu KAS, natychmiast ruszył z pomocą.

Na miejscu okazało się, że poszkodowany nie daje żadnych oznak życia. Funkcjonariusz Straży Granicznej przejął rozpoczętą przez kolegę ze służby celnej akcję reanimacyjną. Kiedy to nie pomogło, użył defibrylatora. Wówczas praca serca i oddech wróciły.

W tym czasie przybył ambulans wraz z ratownikami medycznymi, którym przekazano poszkodowanego. Następnie wezwano śmigłowiec i przetransportowano 52-latka do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

 

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bezledy, straż graniczna, reanimacja
Na Warmii i Mazurach wśród nielegalnie zatrudnionych cudzoziemców najwięcej było Ukraińców

Na 625 skontrolowanych na Warmii i Mazurach obcokrajowców, 106 pracowało nielegalnie. W większości byli to Ukraińcy zatrudnieni w powiatach olsztyńskim, ełckim, braniewskim, iławskim, ostródzkim, lidzbarskim, szczycieńskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV