Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podzielono rządowe pieniądze na drogi lokalne. Sprawdź listę warmińsko-mazurskich inwestycji

Rząd wesprze 433 samorządowe inwestycje w drogi lokalne. Wojewodowie zdecydowali jak podzielić dodatkowe 500 milionów złotych, które rząd przeznaczył na ten cel w marcu.

Inwestycje obejmą około 561 kilometrów dróg gminnych i powiatowych. Część przedsięwzięć to budowa nowych dróg, a część – modernizacja i remonty. Oprócz dróg powstanie też 26 mostów, 230 kilometrów chodników lub ścieżek pieszo-rowerowych i 300 bezpiecznych przejść dla pieszych.

Na tzw. liście podstawowej i rezerwowej do realizacji znalazły się także powiaty  węgorzewski, gołdapski, iławski, szczycieński, piski, ełcki, elbląski, bartoszycki i mrągowski oraz gminy , m.in. Miłki, Pasym, Działdowo, Ostróda, Sępopol, Łukta, Jeziorany, Braniewo i Olsztyn.

Pierwszeństwo w realizacji będą miały inwestycje z listy podstawowej. Gdyby pojawiły się oszczędności, będzie można je przeznaczyć na projekty rezerwowe, których jest 196.

TU zobacz listę inwestycji na Warmii i Mazurach

Wiele dróg lokalnych na Warmii i Mazurach jest w fatalnym stanie. Fot. Ł. Węglewski

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, pieniądze, rząd, drogi lokalne, grogi gminne
Urząd Miasta w Olecku chce przejąć ulice od starostwa powiatowego. „Zaprowadzi to większy ład i porządek”

Samorząd miejski chce przejąć od starostwa powiatowego 24 drogi, o łącznej długości prawie 8 km, leżące na terenie Olecka. Na liście znalazły się m.in. ulice Kolejowa,...

Zamknij
RadioOlsztynTV