Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podsumowano kwestę na rzecz ratowania olsztyńskich nekropolii. Zebrano więcej niż przed rokiem

Kwesta na cmentarzu na ul. Poprzecznej. Fot. BSC

Ponad 16,5 tysiąca złotych udało się zebrać na olsztyńskich cmentarzach podczas kwesty przeprowadzonej w dniu Wszystkich Świętych.

Kwestowano już  po raz 15. i mimo mniejszej, niż przed rokiem liczby wolontariuszy zebrano o 6 tysięcy złotych więcej -poinformował Zbigniew Kot, prezes Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach.

W tym roku jest to 16 tysięcy 560 złotych i 66 groszy. Pieniądze przeznaczone zostaną na renowację nagrobków, kutych ogrodzeń kwater rodowych i drobniejszych elementów nagrobnych, takich jak metalowe krzyże. Prace odbywać się będą na trzech olsztyńskich cmentarzach; Świętego Jakuba, Świętego Józefa i Świętego Jana Nepomucena.

 

Dotąd udało się zebrać łącznie prawie 290 tysięcy złotych, z których wyremontowano dwie kaplice cmentarne, ponad 300 nagrobków, ponad 30 kutych ogrodzeń kwater rodowych i 23 krzyże na zabytkowych cmentarzach.

 

 

Autor: DGrzymowicz
Redakcja: BSChromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kwesta, zbiórka, cmentarz
Modlitwa za zmarłych jest ważna przypominał arcybiskup Józef Górzyński

  Zgodnie z tradycją, na olsztyńskich cmentarzach odprawiono nabożeństwa w intencji zmarłych. Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Poprzecznej, mszy przewodniczył Arcybiskup Józef Górzyński. Metropolita Warmiński przypominał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV