Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podróż do przeszłości. Historyczne pociągi z zabytkowymi parowozami na torach Warmii i Mazur

Zabytkowy parowóz odwiedzi Warmię i Mazury. Fot. A. Skrago

Przez trzy dni po Warmii i Mazurach będą jeździły historyczne pociągi z zabytkowymi parowozami. To inicjatywa Turystyki Kolejowej TurKol.pl

Pociągi zostaną zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70. ubiegłego wieku. W składzie pociągu znajdzie się wagon barowy WARS. Wagony będą ciągnęły zabytkowe parowozy. Na trasy wyjedzie pięć składów, które odwiedzą m.in. Olsztyn, Giżycko, Ełk, Czerwonkę, Mrągowo, Bartosze, Szczytno i Iławę.

Dziś wieczorem, po godzinie 22, na stację Olsztyn Główny dotrze z Warszawy pociąg Kormoran. Jutro rano Szkwał przejedzie trasą Olsztyn – Giżycko – Olsztyn, a we wtorek skład nazwany Żagiel zawiezie pasażerów z Olsztyna do Mrągowa i z powrotem. Z kolei pociąg Tarcza obsłuży relację Olsztyn – Szczytno – Olsztyn. Tego samego dnia historyczny pociąg Warmia wyruszy z Olsztyna Głównego w stronę Torunia.

Internetowa rezerwacja biletów już jest zakończona, ale tak zwane przejazdówki będą dostępne u kierownika pociągu do wyczerpania wolnych miejsc.

Zabytkowy pociąg na stacji w Olsztynie. Fot. A.Skrago

pociąg, zabytkowy pociąg, parowóz, stary pociąg

Zabytkowy pociąg na stacji w Olsztynie. Fot. A.Skrago

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowka-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, Olsztyn, parowoz
Frombork i Olsztyn zapraszają na koncerty organowe

We Fromborku trwa 52. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W stolicy Warmii i Mazur natomiast kolejna odsłona Olsztyńskich Koncertów Organowych. Frombork Podczas  Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we...

Zamknij
RadioOlsztynTV