Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpalili włosy bezdomnym i nagrali film. Bulwersujące zachowanie nastolatków z Gołdapi

Fot. Adobe Stock

Będą się tłumaczyć przed policją i staną przed sądem dla nieletnich. Do skrajnie bulwersującej sytuacji doszło w Gołdapi.

Trwający kilkadziesiąt sekund filmik trafił do sieci. Wywołał bardzo duże oburzenie osób, które go widziały. Został szybko usunięty. Na film natrafili dziennikarze lokalnego portalu i przekazali go policji z prośbą o ustalenie kim są osoby na nagraniu.

Na filmie widać jak kilkoro nastolatków znęca się nad bezdomnymi, starszymi osobami

– powiedział Radiu Olsztyn asp. szt. Cezary Wojnowski z gołdapskiej policji.

W pewnym momencie jeden z nich próbuje podpalić włosy bezdomnego. Mężczyzna prosi: „nie róbcie jaj ze mnie”. Gdy padają te słowa, jeden z nastolatków podpala włosy drugiej osobie.

Młodocianych sprawców rozpoznali dzielnicowi, teraz policjanci udali się do szkół, by potwierdzić tożsamość nastolatków. Policja wyśle wniosek do sądu rodzinnego i nieletnich, który zajmie się sprawą”

– wskazał Cezary Wojnowski.

Funkcjonariusze ustalili już tożsamość nastoletnich oprawców. Udało się także dotrzeć do poszkodowanych mężczyzn. Ci złożyli stosowne zawiadomienie i wszystko wskazuje na to, że wkrótce będą tłumaczyli się w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

 

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w ogień, podpalenie, bezdomni, Gołdap, nastolatkowie, sąd rodzinny
Policja z Giżycka poszukuje dwojga nastolatków

Policjanci z Giżycka poszukują dwojga nastolatków - chłopaka i dziewczyny. Chłopak zaginął pod koniec czerwca, a dziewczyna w połowie sierpnia - mówi aspirant Mariola Jagodzińska z...

Zamknij
RadioOlsztynTV