Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podczas akcji „Dodajmy świętom smaku” zebrano prawie 45 ton żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności na Warmii i Mazurach, fot. BŻ

Około 250 sklepów w regionie , 42 miejscowości, prawie 4 tysiące wolontariuszy i niemal 45 ton żywności – to liczby, które pokazują jak wyglądała Świąteczna Zbiórka Żywności w regionie. Akcję zorganizował  w pierwszy weekend grudnia Bank Żywności w Olsztynie.

Mieszkańcy jak zwykle okazali się hojni i nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących. Przez trzy dni  do magazynów Banku Żywności  trafiły  mąka, cukier, olej, słodycze ale również makarony, konserwy, kasze, ryż, kawa, herbata, płatki śniadaniowe oraz przetwory z warzyw i owoców.

Zebrana żywność trafi teraz do organizacji z regionu zajmujących się pomocą społeczną:  m. in. do rodzin wielodzietnych, jadłodajni, świetlic środowiskowych, noclegowni i domów dla bezdomnych, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, placówek opiekuńczo-wychowawczych, hospicjów czy ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci.

Nie ma dnia, abyśmy nie odbierali telefonów z prośbą o wsparcie żywnościowe przed Bożym Narodzeniem. I robimy wszystko, co w naszej mocy, aby te święta były dla potrzebujących radosne i pełne smaku. Takie było hasło przewodnie zbiórki „Dodaj świętom smaku”. Dziś wiemy, że mieszkańcy regionu będą mieli w tym swój udział

– mówi Marek Borowski prezes Banku Żywności w Olsztynie.

Tegoroczna Zbiórka była realizowana przy wsparciu samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Olsztyńskiego oraz w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bank Żywności
Na Warmii i Mazurach liczone są dary zebrane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności

Ponad 4 tysiące wolontariuszy uczestniczyło  w Świątecznej Zbiórce Żywności, do akcji w miniony weekend włączyło się  250 sklepów  z całego województwa. Wolontariusze zbierali żywność o dłuższym...

Zamknij
RadioOlsztynTV