Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region, Regiony
Pomaga od 25 lat. Bank Żywności w Olsztynie świętuje jubileusz
Od 25 lat Bank Żywności w Olsztynie wspiera potrzebujących, edukuje, pomaga odnaleźć się na rynku pracy i inspiruje do wspólnego działania. To jeden z najważniejszych partnerów Olsztyna wśród organizacji pozarządowych.
W ciągu 25 lat działalności Bank Żywności w Olsztynie przekazał potrzebującym ponad 40 tysięcy ton żywności. Z Bankiem stale współpracuje ponad 250 podmiotów.
To jedna z najbardziej prężnych organizacji działających na naszym terenie. Jest jedną z nielicznych, które potrafią inwestować nie tylko w działania miękkie, lecz także w twarde. To lider, który potrafi pociągnąć za sobą inne organizacje
– podkreślił podczas gali, zorganizowanej w nowym magazynie Banku Żywności w podolsztyńskim Wadągu, przewodniczący olsztyńskiej rady miasta Łukasz Łukaszewski.
Andrzej Lejman, prezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych powiatu olsztyńskiego „Bobas”, dodał, że bez pomocy Banku Żywności działalność jego organizacji byłaby znacznie ograniczona.
Bank Żywności ma podpisane umowy ze sklepami i przekazuje nam tę żywność, a my z kolei przekazujemy ją rodzinom zastępczym w powiecie olsztyńskim. Tu chodzi o to, by nie marnować jedzenia
– mówił.
Pracę osób tworzących instytucję docenił również starosta olsztyński Andrzej Abako.
Nie byłoby tego banku, gdyby nie ludzie. To oni mieli pomysł. Prezes Marek Borowski z zespołem stworzyli to dzieło. Można powiedzieć, że jest to dzieło wielkiej pomocy. Korzystają z niego instytucje, dzieci, młodzież, domy pomocy.
Dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, ksiądz Paweł Zięba, zauważył, że Bank Żywności działa w tym samym obszarze co Caritas:
Stajemy ramię w ramię. Cieszy nas ten sukces i ciągłość pomocy drugiemu człowiekowi
– powiedział.
Prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski, na naszej antenie zaznaczył, że organizacja zawsze mogła liczyć na wsparcie Radia Olsztyn.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

































