Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poczta Polska gotowa do zmian. W przyszłym roku ruszają pilotaże elektronicznej korespondencji z urzędów

Fot. fotolia.pl

Poczta Polska od 2019 roku zamierza świadczyć usługi tak zwanej e-administracji. Spółka czeka na zmiany legislacyjne, które ułatwią dostarczanie elektronicznej korespondencji z urzędów.

Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że spółka czeka na sygnał w tej sprawie od rządu:

Najprawdopodobniej w przyszłym roku będziemy mówić o pewnych pilotażach w różnych obszarach, związanych ze świadczeniem dotychczas tradycyjnej usługi. Myślę, że już w przyszłym roku będziemy mówić o niektórych elementach w administracji, które będą świadczone elektronicznie.

00:00 / 00:00

W kwietniu Ministerstwo Cyfryzacji informowało, że przedsięwzięcie mogłoby działać w przyszłym roku. Jego realizacja może pochłonąć prawie 26 milionów złotych. Celem rządowego programu e-państwo jest budowa cyfrowej bezgotówkowej gospodarki oraz nauczenie społeczeństwa korzystania z narzędzi elektronicznych w życiu codziennym.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w listy, Poczta Polska, Ministerstwo Cyfryzacji, e-administracja, elektroniczna korespondencja
Poczta Polska informuje: Rośnie zainteresowanie elektronicznym awizo

W ciągu sześciu miesięcy tego roku o ponad 10% wzrosła liczba osób korzystających z cyfrowego awizo w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - poinformowała Poczta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV