Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po ataku zimy Olsztyn został sparaliżowany

Poranny atak zimy doprowadził do paraliżu komunikacyjnego w wielu miejscach. W olbrzymim korku stanął prawie cały Olsztyn. Planowo do celu docierały jedynie tramwaje.

Tak tłumaczył tę sytuację Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu: – Pracujemy na pełnych obrotach. Przez całą noc po ulicach Olsztyna jeździło 5 solarek, 4 piaskarki i 3 ciągniki, były odśnieżane ulice i chodniki pługopiaskarek. Możemy łagodzić skutki zimy, ale na pewno ich nie wyeliminujemy. To, że mamy zimę nie zwalnia od odpowiedzialności również kierowców.

00:00 / 00:00

Podobna, ciężka sytuacja panuje na drogach wojewódzkich. Tomasz Piotrowski zastępca naczelnika do spraw dróg Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Olsztynie podkreśla, że najgorsze warunki panują w pasie Elbląg-Kętrzyn-Nidzica, a najstabilniej jest na wschodzie województwa w okolicach Olecka (dane na godzinę 13:00).

00:00 / 00:00

W ciągu najbliższych kilku dni pogoda nie ulegnie poprawie. Musimy przygotować się na jeszcze większy mróz, śnieg, a co za tym idzie i utrudnienia w dotarciu do pracy czy domu. Należy także zachować wzmożoną ostrożność za kierownicą.

(dwojcie/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, mróz, śnieg, komunikacja, piaskarki, odśnieżanie, paraliż, Atak, Paweł Pliszka, Solarki, Tomasz Piotrowski
Drogi są przejezdne, ale warunki są bardzo trudne

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie na Warmii i Mazurach są przejezdne - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na trasach krajowych wciąż jednak pracuje 61 piaskarek i...

Zamknij
RadioOlsztynTV