Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plaga wandali niszczących szlabany na osiedlach w Elblągu. Tym razem zapora przeszkadzała rowerzyście

Fot. materiały KMP Elbląg

Kolejny raz w tym roku elbląska policja szuka wandala, który zniszczył osiedlowy szlaban.

Sprawcy takich czynów są zwykle łatwo uchwytni, bo spółdzielnie mieszkaniowe mają w pobliżu wjazdów pod bloki zainstalowane kamery własnego monitoringu. – To oznacza, że chuligan może zostać zarejestrowany – wyjaśnia oficer prasowy elbląskiej komendy komisarz Krzysztof Nowacki.

Nagrany sprawca musi się liczyć z upublicznieniem jego czynu i wizerunku. Najczęściej zostaje też rozpoznany, bo zwykle policja prosi mieszkańców o obywatelskie wsparcie i pomoc w jego identyfikacji.

Osiedlowe szlabany nie stanowią wielkiego wyzwania dla wandali. Mają jedynie ograniczać wjazd na teren osiedla. Konstrukcja szlabanu pozwala na jego szybkie pokonanie np. przez jadącą na ratunek straż pożarną czy pogotowie ratunkowe.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szlaban
Andrzej Kobylarz ustępuje miejsca Dariuszowi Frejnikowi na listach PSL w okręgu elbląskim. Poseł Kukiz’15 startuje w okręgu gdańskim

Poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz podsumował swoją czteroletnią kadencję w Sejmie. Podczas krótkiego briefingu prasowego Andrzej Kobylarz mówił o tym, co udało mu się zrealizować przez ostatnią...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV