Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Müller: Od kiedy uruchomiliśmy tarczę antykryzysową codziennie do polskich przedsiębiorców trafia miliard złotych

Piotr Müller. Fot. Agnieszka Podbielska

– Mamy jedną z największych tarcz antykryzysowych w całej Unii Europejskiej – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn rzecznik rządu.   

Piotr Müller podkreślał, że do tej pory do przedsiębiorców trafiło około 90 miliardów złotych.

Dziennie, od kiedy uruchomiliśmy działania związane z tarczą antykryzysową, trafia miliard złotych do polskich przedsiębiorców. To są środki, które uratowały miejsca pracy, trafiły bezpośrednio na pomoc 3 milionom miejsc pracy. Co w konsekwencji doprowadza do tego, że Polska ma stosunkowo niskie bezrobocie

– mówił Piotr Müller.

Wczoraj minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg podała, że na koniec maja stopa bezrobocia wyniosła 6 proc., co przekłada się na 1 milion 11 tysięcy osób bez pracy. To oznacza jednak wzrost względem kwietnia.

Rzecznik rządu odniósł się także do trwającej kampanii wyborczej. – Prezydent ma swoje kompetencje, ale jego współpraca z rządem jest jednym z ważniejszych zadań – przekonywał Müller.

Żeby prezydent mógł realizować swoje zamierzenia i postulaty, to powinien dobrze pracować z rządem. Rafał Trzaskowski czy inni kandydaci takiej współpracy nie gwarantują. Rafał Trzaskowski jeszcze niedawno był przeciwko programowi 500+ czy 13. emeryturze. Uważał, że należny przymusowo relokować uchodźców, właściwie negocjował to i mówił ile tych osób będzie relokowanych. Uważał, że nie ma problemu – jak rozumiem – z kwestią finansów publicznych, bo za swoich rządów nie podjęli działań z mafiami watowskimi.

Piotr Müller stwierdził, że jeśli prezydentem zostanie ponownie Andrzej Duda, to rząd będzie mógł się skupić na pracy, a nie na kłótniach.

Rzecznik rządu ocenił, że zbliżające się wybory prezydenckie nie są castingiem, ale sposobem na opowiedzenie się za określonym programem, określoną wizją Polski.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Piotrem Müllerem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent, kampania, Andrzej Duda, Piotr Muller, tarcza antykryzysowa, Rafał Trzaskowski
Wicepremier Piotr Gliński: Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy w pierwszej turze

Prawo i Sprawiedliwość liczy na wygraną Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów prezydenckich - powiedział w Porannych Pytaniach  wicepremier Piotr Gliński. Piotr Gliński uważa, że Polacy...

Zamknij
RadioOlsztynTV